Trubičky pro prodloužení délky výdechu

495 Kč
Skladem (>5 ks)

Tyto trubičky jsou vhodné pro klienty, kteří po instrukci, aby foukali déle foukají usilovněji, ovšem ne déle. Vhodná pomůcka pro prodloužení délky výdechu u dětí s omezenou dechovou kapacitou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto trubičky jsou vhodné pro klienty, kteří po instrukci, aby foukali déle, foukají sice usilovněji, ovšem ne déle. Set obsahuje dva typy balonků. Ty vkládáme dovnitř do trubičky. Pokud dítě foukne do trubičky dostatečně silně, balonek vypadne z druhé strany trubičky ven. Dítě tak získá dostatečně názornou zpětnou vazbu, jak  musí foukat. Trubičky lze roztáhnout do délky 1 metr a následně lze i dvě trubičky vzájemně propojit. 

Jeden z balonků je lehčí a je snazší do něj foukat. Druhý je plastový, těžší. Potom musí dítě foukat silněji.  Volba, jaký z nich použít, je závislá na úrovni schopností klienta. Pokud kupříkladu pracujete s dítětem se svalovou slabostí a minimální podporou pro kontrolovaný orální výdech, začněte s lehčím balonkem. Pokud pracujete s dítětem, které kompenzuje nedostatečný výdech využitím vyššího napětí v těle,  místo toho, aby skutečně prodloužilo délku výdechu, plastový balonek je v tomto případě vhodnější.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pomůcky pro dechová cvičení - píšťalky
Hmotnost: 0.012 kg