Baby Grabber pro nejmenší

369 Kč
Skladem (>5 ks)

Baby grabber pro nejmenší je skvělá  první orálně-motorická pomůcka  pro kojence. Toto kousátko je  vhodné pro děti od 3. měsíců věku. Kousání a žvýkání této pomůcky připravuje ústa na přijetí pevné stravy a současně děti také uklidňuje. Je měkčí než Baby grabber růžový a modrý.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Baby grabbery jsou  skvělé  pomůcky pro kojence a batolata, které pomáhají  podpořit přirozený orálně-motorický vývoj. 

Díky svému oválnému tvaru se dětem toto kousátko dobře drží. Kousátko má z jedné strany hladký výstupek ke žvýkání a z druhé výstupek s  tzv. nopy. Délka těchto výstupků zajistí, že si dítě kousátko nezasune příliš hluboko do úst, přesto však je dostačující pro to, aby děti mohly do kousátka kousat podél celé línie čelisti. Dětská kousátka, která jsou na trhu běžně k dostání obvykle nelze vkládat do úst do míst, kde později vyrostou  stoličky. Proto je děti často sají nebo do nich koušou přední částí úst. Sílu čelisti je však možno efektivně zvýšit  pouze kousáním kousátek na místech, kde později vyrostou stoličky, ne v místech, kde vyrostou řezáky. Výstupky na kousátku (nopy) navíc dítě připraví na přijetí pevné stravy  konsistence kaše s kousky či měkké kouskovité stravy. Proto je toto kousátko vhodné pro děti jejichž maminky chtějí volit strategii  Baby - led weaning (BLW). 

Malé děti lze uklidnit pomocí sání, ale také kousání.  Obě tyto činnosti dodávají potřebný stimul  temporomandibulárnímu kloubu, který děti organizuje. Sání dudlíku děti uklidňuje, ale nepodporuje orálně-motorický vývoj. Kousání Baby grabberu pro nejmenší na místech, kde později vyrostou stoličky děti také uklidňuje, navíc však podporuje optimální orálně-motorický vývoj. Pokud začneme dítě v druhém půlroce života učit, aby se umělo uklidnit v průběhu dne pomocí kousání, můžeme tím předejít pozdějším ortodontickým problémům. Kousáním na stoličkách lze  podpořit vývoj  stability čelisti a tudíž podpořit vývoj srozumitelné řeči. Pokud je dítě zvyklé v druhém půlroce života  a později mít v ústech po většinu dne dudlík, jeho přítomnost v ústech zabraňuje jazyku v plném rozsahu pohybu při komunikaci. Řeč dítěte může být z tohoto důvodu později méně srozumitelná.  Pokud dítě v druhém půlroce života naučíme uklidnit se kousáním, je to nejlepší způsob prevence dlouhodobého nadužívání dudlíku či sání prstů.

Kousání do dětských grabberů také urychluje a usnadňuje prořezávání prvních zubů.

 Již od tří měsíců věku lze dětem nabízet baby Grabber pro nejmenší (bíložluté barvy).  Od pěti měsíců věku lze nabízet  Baby grabber modrý či růžový, které  mají stejnou tvrdost, liší se jen barvou. 

Pro malé děti s centrální tonusovou či koordinační poruchou (CTP/CKP) a děti s výrazně opožděným vývojem hrubé motoriky je vhodné volit od pěti měsíců věku měkčí pomůcky: kousátko Y žluté,  Tetra Bite baby růžový, žlutou žvýkací trubičku.   

Doplňkové parametry

Kategorie: Kousátka pro kojence a batolata
Hmotnost: 0.035 kg