Červená žvýkací trubička

359 Kč
Skladem (>5 ks)

Červená žvýkací trubička patří do skupiny pomůcek určených ke zlepšení síly, stability a plynulého pohybu čelistí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červená žvýkací trubička patří do skupiny pomůcek určených ke zlepšení síly, stability a plynulého pohybu čelistí. Lze ji využít pro diagnostiku i terapii, jak  s dětmi, tak i s dospělými klienty. Schopnosti získané cvičením  jsou následně využity jako přechodové dovednosti  pro zlepšení bezpečnosti při příjmu potravy a  pro zlepšení srozumitelnosti řeči. Cvičení s touto pomůckou je vhodné pro klienty s oslabenou silou čelisti s diagnózou dysartrie či myofunkční porucha. Lze ji efektivně využít v rámci ranné intervence pro  děti, jež se narodily předčasně či děti se syndromovými vadami pro zvýšení bezpečnosti při příjmu potravy.

Lze ji začít používat, když už mají děti prořezány první stoličky v horní i dolní čelisti.  Zvláště efektivní je u klientů, jež dlouhodobě neprofitují z klasické logopedické terapie hlásek / R, C, S, Z/, které jsou tvořeny interdentálně, laterálně či velárně  díky nestabilitě a nedisociaci čelisti od rtů a jazyka.  Žvýkací trubičky přinášejí vhodný orálně - senzorický vstup  pro klienty, jež potřebují zlepšit  zpracování informací ze smyslů. Žvýkání na stoličkách děti uklidňuje a stimuluje temporomandibulární kloub, je tedy vhodné pro klienty u nichž dlouhodobě přetrvávají sací zlozvyky (sání palce, dudlíku, pití z kojenecké lahve) a klienty s poruchami pozornosti a hyperaktivitou.

Žádná žvýkací pomůcka není nezničitelná. Jak dlouho vydrží záleží na délce a intenzitě žvýkání, což zvláště platí pro děti a klienty s agresivními orálními potřebami  (klienti s poruchou autistického spektra). Pokud má dítě či dospívající silnou a intenzivní potřebu žvýkat, volte tvrdší žvýkací trubičky (např. žvýkací trubičku XXT).

Červená žvýkací trubička má větší průměr než žlutá žvýkací trubička. 

ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Čelistní rehabilitační program
Hmotnost: 0.015 kg