Baby Grabber růžový

369 Kč
Skladem (>5 ks)

Baby grabber růžový je skvělá orálně-motorická pomůcka pro kojence a batolata. Toto kousátko je  vhodné pro děti od 4. měsíců věku. Kousání a žvýkání této pomůcky připravuje ústa na přijetí pevné stravy a současně děti také uklidňuje. Má stejnou tvrdost jako Baby grabber (modrý). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Baby grabbery jsou  pomůcky pro kojence a batolata, které pomáhají  podpořit přirozený orálně-motorický vývoj. 

ARK Therapeutics nyní představuje novinku, skvělou pomůcku pro kojence a batolata. Kousátko Baby Grabber má nyní nově tvar podlouhlého oválu, který má na obou stranách výstupky pro kousání délky 1,5 cm. Z jedné strany je kousátko na povrchu hladké, z druhé má na povrchu výstupky (nopy), jež dodávají ústům dodatečný sensorický vstup. Délka těchto výstupků zajistí, že si dítě kousátko nezasune příliš hluboko do úst, přesto však je dostačující pro to, aby děti mohly do kousátka kousat podél celé línie čelisti. Dětská kousátka, která jsou na trhu běžně k dostání obvykle nelze vkládat do úst do míst, kde později vyrostou  stoličky. Proto je děti často sají nebo do nich koušou přední částí úst. Sílu čelisti je však možno efektivně zvýšit  pouze kousáním kousátek na místech, kde později vyrostou stoličky, ne v místech, kde vyrostou řezáky. Výstupky na kousátku (nopy) navíc dítě připraví na přijetí pevné stravy  konsistence kaše s kousky či měkké kouskovité stravy. Proto je toto kousátko vhodné pro děti jejichž maminky chtějí volit strategii  Baby - led weaning (BLW). 

Malé děti lze uklidnit pomocí sání, ale také kousání.  Obě tyto činnosti dodávají potřebný stimul  temporomandibulárnímu kloubu, který děti organizuje. Sání dudlíku děti uklidňuje, ale nepodporuje orálně-motorický vývoj. Kousání Baby grabberu na místech, kde později vyrostou stoličky děti také uklidňuje, navíc však podporuje optimální orálně-motorický vývoj. Pokud začneme dítě v druhém půlroce života učit, aby se umělo uklidnit v průběhu dne pomocí kousání, můžeme tím předejít pozdějším ortodontickým problémům. Kousáním na stoličkách lze  podpořit vývoj  stability čelisti a tudíž podpořit vývoj srozumitelné řeči. Pokud je dítě zvyklé v druhém půlroce života  a později mít v ústech po většinu dne dudlík, jeho přítomnost v ústech zabraňuje jazyku v plném rozsahu pohybu při komunikaci. Řeč dítěte může být z tohoto důvodu později méně srozumitelná.  Pokud dítě v druhém půlroce života naučíme uklidnit se kousáním, je to nejlepší způsob prevence dlouhodobého nadužívání dudlíku či sání prstů.

Kousání do dětských grabberů také urychluje a usnadňuje prořezávání prvních zubů.

 Již od tří měsíců věku lze dětem nabízet baby Grabber pro nejmenší (bíložluté barvy).  Od čtyř až pěti měsíců věku lze nabízet  Baby grabber modrý či růžový. Tyto dětské grabbery mají stejnou tvrdost, liší se jen barvou. 

Pro malé děti s centrální tonusovou či koordinační poruchou (CTP/CKP) a děti s výrazně opožděným vývojem hrubé motoriky je vhodné volit od pěti měsíců věku měkčí pomůcky: kousátko Y žluté,  žlutou žvýkací trubičku.   

Stupně tvrdosti Baby grabberů:

  • nejměkčí:    žlutý 
  • střední:       modrý a růžový

ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Kousátka pro kojence a batolata
Hmotnost: 0.035 kg