Žlutá žvýkací trubička

369 Kč
Skladem (>5 ks)

Žlutá žvýkací trubička patří do skupiny pomůcek určených ke zlepšení síly, stability a plynulého pohybu čelistí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žlutá žvýkací trubička patří do skupiny pomůcek určených ke zlepšení síly, stability a plynulého pohybu čelistí. Lze ji využít pro diagnostiku i terapii, jak  s dětmi, tak i s dospělými klienty. Schopnosti získané cvičením  jsou následně využity jako přechodové dovednosti  pro zlepšení bezpečnosti při příjmu potravy a  pro zlepšení srozumitelnosti řeči. Cvičení s touto pomůckou je vhodné pro klienty s oslabenou silou čelisti s diagnózou dysartrie či myofunkční porucha. Lze ji efektivně využít v rámci ranné intervence pro  děti, jež se narodily předčasně či děti se syndromovými vadami pro zvýšení bezpečnosti při příjmu potravy.

Lze ji začít používat když dítě ještě nemá prořezány stoličky, v průběhu prvního roku života.  Zvláště efektivní je u klientů, jež dlouhodobě neprofitují z klasické logopedické terapie hlásek / R, C, S, Z/, které jsou tvořeny interdentálně, laterálně či velárně  díky nestabilitě a nedisociaci čelisti od rtů a jazyka.  Žvýkací trubičky přinášejí vhodný orálně - senzorický vstup  pro klienty, jež potřebují zlepšit  zpracování informací ze smyslů. Žvýkání na stoličkách děti uklidňuje a stimuluje temporomandibulární kloub, je tedy vhodné pro klienty u nichž dlouhodobě přetrvávají sací zlozvyky (sání palce, dudlíku, pití z kojenecké lahve) a klienty s poruchami pozornosti a hyperaktivitou.

Žádná žvýkací pomůcka není nezničitelná. Jak dlouho vydrží záleží na délce a intenzitě žvýkání, což zvláště platí pro děti a klienty s agresivními orálními potřebami  (klienti s poruchou autistického spektra). Pokud má dítě či dospívající silnou a intenzivní potřebu žvýkat, volte tvrdší žvýkací trubičky (např. žvýkací trubičku XXT).

Žlutá žvýkací trubička má menší průměr než červená žvýkací trubička. 

ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Čelistní rehabilitační program
Hmotnost: 0.015 kg