Kousátko kytara

349 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Kousátko kytara je  určeno pro malé děti od šesti měsíců věku. Šikovná pomůcka podporující zavedení metody Baby - led weaning (BLW).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kousání do kousátka na místě  růstu budoucích stoliček podporuje optimální orálně-mtorický vývoj úst. Kousátko je vhodné pro děti od šesti měsíců věku. Tvar kousátka umožní  dětem snadné uchopení (šířka kousátka v nejužším místě je 4 cm)  a výstupky na tzv. krku kytary  přinášejí dětským ústům další senzorický vstup, který děti připravuje na přijetí měkké stravy konsistence kaše s kousky a také měkké stravy krájené na malé kousky. 

Délka krku kytary, tedy výstupku, jež dítě vkládá do úst je 2,5 cm. Tento výstupek je o 1 centimetr delší, než u kousátek typu Baby Grabber. Současně je dostatečně krátký na to, aby dítě příliš nepodráždilo v ústech při příliš hlubokém zasunutí. Dítě jej tedy může vložit hlouběji do úst než kousátka typu Baby grabber.  Při vložení ze strany úst docází k reflexní stimulaci jazyka. Ten se stáčí za stimulem, což je předpoklad pro rozvoj schopnosti zpracovat pevnou stravu žvýkáním. Tím dochází k postupné desensibilizaci úst, jež děti  připraví nejen na přijetí měkké pevné stravy typu vařená zelenina či ovoce krájené na malé kousky, ale také později na přijetí pevnější stravy  typu chléb,rohlík, syrové ovoce či zelenina.

Toto kousátko je vhodné pro ty, kteří u svých dětí plánují využít strategii Baby-led weaning (BLW). 

Kousátko je dostupné pouze v měkké variantě v modrozelené barvě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kousátka pro kojence a batolata
Hmotnost: 0.035 kg
Položka byla vyprodána…