Terapeutický set slámek TalkTools®

700 Kč
Skladem (>5 ks)

Set slámek využívaný v rámci systému Terapie orální pozice obsahuje 8 slámek s postupně se zvyšující náročností při použití. Slámky z terapeutického setu slámek nejsou určeny jen pro příjem tekutin. Jsou  unikátní tím, že je lze velmi snadno a efektivně při dodržení jednoduchých pravidel pro použití využít současně jako cvičení orálně-motorická. Posilují a tonizují tváře i jazyk.  Přispívají stažení jazyka do úst. Efektivní pomůcka pro ranou intervenci.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Set slámek pro terapii orální pozice je vhodný především pro klienty, kteří se chtějí naučit správně polykat, stáhnout jazyk do úst a stabilizovat ho  a také pro klienty  s interdentálním sigmatismem. Slámky jsou navrženy tak, aby  díky postupnému posílení jazyka podpořily jeho stažení do úst (retrakce), jako předpoklad pro vyvození správného zvuku sykavek.  Slámku č. 8 lze tedy při logopedické terapii využívat pro diagnostiku. Pokud ji klient dokáže správně použít, jeho jazyk je  dostatečně silný, schopný  retrakce a klient je připraven pro pro vyvozování  správného zvuku sykavek.

Slámky lze využít i jako prostředek ranné intervence. Jsou vhodné zejména udětí s Downovým syndromem a jinými  syndromovými vadami a u dětí s nižším tonem.

Slámky jsou také vhodné pro klienty s velofaryngeální insuficiencí, protože posilují velum a kořen jazyka.

 ATEST CE

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pomůcky pro nácvik sání - slámky
Hmotnost: 0.11 kg