Progresivní trubičky

850 Kč
Momentálně nedostupné (4 ks)

Progresivní trubičky pro uzávěr čelisti a retní uzávěr jsou pomůckou pro děti a dospělé  s těžším postižení (DMO, CMP, po ozařování v oblasti hlavy a krku s následným omezením hybnosti v orofaciální oblasti).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Progresivní trubičky pro uzávěr čelisti a retní uzávěr jsou pomůckou pro  děti s DMO, které nedokáží zavřít čelist či rty na pokyn a nemohou tedy využít k cvičením pro čelist žvýkací trubičky.  Procvičování zavírání dolní čelisti je určené především pro klienty, kteří mají tendenci držet/fixovat čelist v nízké poloze, u kterých je výrazně omezena pohyblivost dolní čelisti. Nejprve s nimi lze posilovat výdrž v různých polohách čelisti a posléze v daných polohách i retní uzávěr. Klient se díky nim může naučit postupně udržet čelist  zavřenou tak, aby se mohl napít ze slámky nebo cvičit dechová cvičení.  

Trubiček je v setu šest. Tato pomůcka je vhodná pro klienty s mozkovou obrnou, po CMP, po chirurgických zásazích a následném ozařování  orofaciální oblasti, kdy postupně došlo k omezení hybnosti čelisti a rtů. 

Atest CE.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pomůcky pro stabilitu a sílu čelisti
Hmotnost: 0.09 kg