Lahev medvídek s doplňky

495 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Tato lahvička je skvělým řešením pro nácvik nezávislého sání ze slámky pro děti se speciálními potřebami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato lahvička je skvělým řešením pro nácvik nezávislého sání pro děti se speciálními potřebami, u kterých chceme odbourat dlouhodobé sání z lahvičky se savičkou (dudlíkem). Stisknutím těla lahvičky můžeme vymáčknout malý doušek tekutiny do úst dítěte a tak dítě motivovat, aby začalo sát samo.

Ventil v dolní části slámky zajistí, že pokud již dítě nasaje aktivně, tekutina zůstane ve slámce a to i v situaci, kdy dítě nemá ještě dost sil, aby na jedno nasání dostalo doušek tekutiny až do úst. Pomáhá také zpomalovat průtok tekutiny, což je přínosné především pro děti s narušenou koordinací sání, polykání a dýchání. Ventil je tedy velmi motivujícím pomocníkem pro děti se slabým sáním. Omezuje také nadměrné množství vzduchu, které by dítě jinak bylo při sání nuceno spolykat a tím snižuje dyskomfort bříška. Pokud ustřihneme horní část ventilu, lze dítěti nabízet i hustší konzistenci tekutiny. Pokud však používáme ventil, není možné láhev stlačovat, protože to může vést k poškození víčka lahve.

Náustek na slámku žluté barvy zabraňuje příliš hlubokému vsunutí slámky do úst, což je důležité pro děti s narušenou koordinací při sání a také tehdy, chceme -li dítě naučit využít vyspělejší, nikoliv jen raný způsob sání. Náustek lze zkracovat podle toho, jak se zlepšují orálně-motorické dovednosti dítěte.

Součástí balení je lahev Medvídek s víčkem, 2 kusy slámky, ventil na slámku a náustek žluté barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahve a hrníčky
Hmotnost: 0.06 kg
Položka byla vyprodána…