Trojúhelník Debry Beckman zelený

349 Kč
Skladem (>5 ks)

Tyto  trojúhelníky mají na každé své straně různě tvarované výstupky, jež poskytují různý typ sensorické  stimulace pro  rty, dásně a jazyk. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Logopedka Debra Beckman vyvinula tří typy kousátek ve tvaru trojúhelníku lišící se svou tvrdostí. Žlutý trojúhelník je nejměkčí, modrý je náročnější na skousnutí a zelený je nejtvrdší, ale stále vhodný pro kousání a žvýkání. Žlutý trojúhelník je tedy vhodný pro děti, které mají slabé čelistní svaly a kousání do tvrdších kousátek by je mohlo odradit. Poté, co díky používání tohoto typu kousátka posílí stabilitu a sílu čelisti, mohou využít další trojúhelníky (modrý a zelený) tak, aby posilování síly čelisti bylo postupné a děti tudíž nebyly odrazeny od dalšího prozkoumávání předmětů ústy. 

Tyto  trojúhelníky mají na každé své straně různě tvarované výstupky, jež poskytují různou stimulaci pro  rty, dásně a jazyk.  Tato pomůcka je vhodna pro orální prozkoumávání   generalizované i diskriminativní od 6 měsíců  věku. Je vhodná pro děti s dětskou mozkovou obrnou či děti s těžším postižením  i kdykoliv později. Díky zkušeností s touto pomůckou přijmou malé děti nebo děti se zvýšenou citlivostí v ústech snáze potravu různé konzistence a textury. Vhodná stimulace pomocí tohoto typu kousátka může být prevencí rozvoje averzivních reakci při čištění zubů, příjmu různé textury potravy a při orofaciální stimulaci.  Díky trojúhelníkovému tvaru se toto kousátko dětem snadno uchopuje a drží. Posiluje stabilitu čelisti a děti poté mohou plynuleji a přiměřeně otevírat ústa při příjmu potravy a později i řeči. 

 ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální trubičky a grabbery
Hmotnost: 0.02 kg