Slámka č.7

98 Kč
Skladem (>5 ks)

Slámky z terapeutického setu slámek nejsou určeny jen pro příjem tekutin. Jsou  unikátní tím, že je lze velmi snadno a efektivně při dodržení jednoduchých pravidel pro použití využít současně jako cvičení orálně-motorická. Posilují a tonizují tváře i jazyk.  Přispívají stažení jazyka do úst. Efektivní pomůcka pro ranou intervenci. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slámka č.7  je součástí terapeutického setu slámek. Ten obsahuje 8 slámek. V něm jsou slámky  označeny čísly značící vzrůstající  obtížnost při použití (velikost odporu, který je třeba využít  při sání i orálně-motorickou náročnost slámky).

Set slámek lze v rámci systému Terapie orální pozice  využít pro klienty, kteří se chtějí naučit správně polykat.  Sání ze slámek správným způsobem může také pomoci dětem s interdentálním sigmatismem stáhnout jazyk do úst. 

Slámky jsou navrženy tak, aby  díky postupnému posílení jazyka díky sání se zvyšujícím se odporem podpořily stažení jazyka do úst jako předpoklad pro vyvození správného zvuku sykavek. Slámku č. 8 lze  při logopedické terapii využívat pro diagnostiku. Pokud ji klient dokáže správně použít, jeho jazyk je  dostatečně silný, schopný  retrakce a klient je připraven pro pro vyvozování  čistého zvuku sykavek. Slámky jsou také vhodné pro klienty s velofaryngeální insuficiencí, protože posilují velum a kořen jazyka.

 Slámky lze využít i jako prostředek ranné intervence. Jsou vhodné zejména u dětí s Downovým syndromem a u dětí s nižším tonem. Lze je využít od roku  věku.

 ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Pomůcky pro nácvik sání - slámky
Hmotnost: 0.01 kg