Pružinka pro rty a čelist žlutá a fialová

490 Kč
Skladem (>5 ks)

Jedná se o dvě pomůcky  pro orálně-motorická cvičení, které je možné využít pro posílení retního uzávěru, elevaci jazyka, ale také jako stabilizátor čelisti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tuto pomůcku vymyslela Angeliki Xygka, myofunkční terapeut a logoped z Atén v Řecku, specializující se na terapii apraxie a dysfagie, ale také na cvičení eliminující  nadměrnou protruzi jazyka.

Jedná se o pomůcky pro orálně-motorická cvičení, kterou je možné využít pro posílení retního uzávěru, pro elevaci jazyka,  ale také jako stabilizátor čelisti.

Součástí balení jsou dvě pomůcky - pružinky fialové a  žluté barvy. Liší se silou odporu. Fialovou pružinku lze snadněji stlačit, než pružinku žlutou.

Pomůcku lze díky jejímu tvaru jednoduše umístit vertikálně mezi střed horního a dolního rtu a plynule a opakovaně  ji stlačovat až do bodu, kdy budou rty zavřeny. Díky tomuto izotonickému cvičení dochází k posílení svalů tváří a rtů, což sekundárně podpoří schopnost retrakce jazyka. Pomůcka je tedy vhodná například pro děti, které mají výrazně ochablé svaly tváří a rtů a čelisti.

Pro klienty s orální apraxií/dyspraxií  jež mají obtíže s plynulým a kontrolovaným pohybem čelistí lze tyto pomůcky použít jako stabilizátor čelisti.

Vyrobeno v USA.

Atest FDA, neobsahuje latex, ftaláty, olovo, BPA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Orálně - motorické pomůcky
Hmotnost: 0.04 kg