Píšťalka č.3

85 Kč
Skladem (>5 ks)

Píšťalky se tradičně využívají pro dechová cvičení. Tyto příšťalky jsou však unikátní tím, že je lze velmi snadno a efektivně při dodržení jednoduchých pravidel pro použití využít současně jako cvičení orálně-motorická. Posilují a tonizují tváře i jazyk.  Přispívají stažení jazyka do úst. Efektivní pomůcka pro ranou intervenci. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato píšťalka je součástí terapeutického setu píšťalek využívaných v systému  Terapie orální pozice. V něm jsou píšťalky označeny čísly značící vzrůstající  obtížnost při použití (velikost odporu, který je třeba využít  při dýchání i orálně-motorickou náročnost píšťalky). Píšťalky s nižšími čísly mají plochý náustek, píšťalky s vyššími čísly mají náustek kulatý. Je tak dodržena vývojová posloupnost orálně-motorického vývoje. Pískat do píšťalek s plochým náustkem je snazší, do náustků kulatých složitější. Při terapii využíváme vždy jednu píšťalku. Po splnění kriterií úspěchu volíme následující píšťalku dle jejího čísla.

 Sada obsahuje dvanáct  píšťalek.  Program je určen pro posílení abdominálních svalů, prodloužení délky výdechu, zlepšení povědomí v ústech, zlepšení retního uzávěru a funkce měkkého patra. Při správném  použití píšťalek dochází ke stažení jazyka do úst, tonizaci tváří, posílení svalů orofaciální oblasti.  Tyto píšťalky lze využít v kombinaci s   hierarchií slámek. V průběhu jejich použití  dochází k  eliminaci nadměrné protruze (vyplazování)  jazyka,  úpravě slinotoku, posílení schopnosti špulit rty.  Jedná se o efektivní pomůcky vhodné pro ranou intervenci dětí s myofunkční poruchou, oslabením svalů v orofocaiální oblasti a se  slinotokem.  Jsou vhodné také pro starší děti,  které realizují řadu hlásek či sykavek s jazykem mezi zuby (interdentální sigmatismus).

Píšťalky lze zakoupit jednotlivě či v setu.

 Terapeutický set píšťalek obsahuje podrobný návod na použití.

 ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Pomůcky pro dechová cvičení - píšťalky
Hmotnost: 0.035 kg