Nástavec pro stimulaci kousání a žvýkání modrý

199 Kč
Skladem (5 ks)

Nástavec pro stimulaci kousání a žvýkání modrý  lze  naplnit potravou konzistence hladké kaše, vložit na stoličky a žvýkat. Tímto způsobem si může dítě, které ještě neumí žvýkat pevnou stravu  procvičit motorické plánování pohybu při žvýkání s potravou, která  kousky neobsahuje  a je proto pro dítě bezpečná. Tento nástavec je výrazně tvrdší  než nástavec pro stimulaci kousání a žvýkání fialový. Nástavec lze našroubovat na logopedický vibrátor Z Vibe i Sensi.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nástavec pro stimulaci kousání a žvýkání modrý  byl vyvinut Shari Martin, OTR / L a je speciálně navržen pro  nácvik cíleného, funkčního kousání a žvýkání.  Je  podobný nástavci pro stimulaci kousání a žvýkání XL, ale je dutý. Lze ho tedy naplnit potravou konzistence hladké kaše jako je např.   výživa,  jogurt či pudink. Umisťujeme ho do úst ze strany, mezi premoláry a stoličky nebo podél celé řady zubů. V okamžiku, kdy dítě skousne tento nástavec, bude odměněno potravou, která je pro zpracování bezpečná. Jedná se o unikátní způsob, jak si procvičit motorické plánování pohybu při žvýkání s potravou, která je díky své konzistenci snadno dítětem zpracována. Vhodné pro děti, které chceme naučit žvýkat pevnou stravu, děti s hypersenzitivitou úst, které odmítají přijmout potravu konzistence kaše s kousky nebo děti krmené neorálně při snaze o zavedení orálního příjmu. 

Tento nástavec se vyrábí ve dvou verzích. Nástavec fialové barvy je hladký a měkčí než nástavec modrý. Nástavec  modrý má  výstupky a je výrazně tužší. U dětí s přecitlivělostí úst či slabostí čelisti je doporučeno využít nejprve nástevec fialový a poté  modrý. U dětí , které protřebují více proprioceptivního vstupu v ústech můžeme začít nástavcem modrým. Pokud je to vhodné, lze nástavce  zkrátit.  Jedná se o skvělou pomůcku pro krmení či orálně motorickou terapii.

Nástavec lze použít jen v kombinaci s vibrátorem Z vibe ši Sensi, nikoli samostatně. Nástavce jsou prodávány jednotlivě.

Vyrobeno v USA, vyhovuje normám FDA

Neobsahuje  BPA, PVC, olovo, ftaláty, nebo latex
Možno mýt v myčce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástavce na Z-Vibe
Hmotnost: 0.02 kg