Nástavec pro posílení statické síly čelisti nízký

199 Kč
Skladem (2 ks)

Nástavec Y na logopedický vibrátor Z vibe i Sensi  je určený k posílení statické síly čelisti, posílení stability a plynulého a kontrolovaného pohybu čelistí. Lze jej využít   i k posílení retního uzávěru s přídatným sensorickým vstupem (s vibrací). Nástavec je k dispozici ve dvou variantách: nástavec Y nízký, nástavec Y vysoký.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto nástavce pro posílení statické síly čelisti jsou dostupné ve dvou variantách dle šířky ramen.

Nástavc Y nízký má oranžovou barvu. Délku ramen má 4 cm, šíři 1 cm. Výška ramen není stejná. Jedno rameno má na výšku 2mm a druhé 4mm.

Nástavec Y vysoký má fialovou barvu. Délku ramen má 4 cm, šíři 1 cm. Výška ramen není stejná. Jedno rameno má na výšku 7mm a druhé 1 cm.

Ramena jsou mírně flexibilní u nástavce Y nízký je lze mírně ohnout. Díky tomu, že jsou měkčí, je lépe tolerují děti, které  odmítají do úst vložit tvrdé stimulační pomůcky, jako jsou třeba červené kousací bloky. Tuto pomůcku lze tedy využít i u malých dětí či dětí s mentálním postižením  (např. u  dětí s Downovým syndomem, syndromovými vadami, DMO), které nedokážou či nechtějí skousnout a držet kousací bloky.Ramena pomůcky lze do úst vkládat jednotlivě a postupně, dle velikosti výšky ramen od nejmenší po nejvyšší výšku ramene. Při vložení nástavce vertikálně, ze spodní strany dolního rtu lze dítě bez využití slov připomenout, že má zavřít ústa. 

Lze je využít u dospělých pacientů se získaným neurologickým onemocněním, kteří mají oslabenou statickou sílu čelisti a nejsou schopni využít efektivně kousací bloky. Vibrace zvyšuje povědomí úst, díky čemuž může být i pacient se svalovou slabostí schopný pomůcku skousnout a držet, což je předpoklad pro využití dalších izometrických a izotonických cvičení posilující statickou i dynamickou sílu čelisti.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástavce na Z-Vibe
Hmotnost: 0.02 kg