Lžíce Johnson velká

190 Kč
Skladem (>5 ks)

Lžíce Johnson velká je vhodná pro terapeutické krmení dětí se speciálními potřebami od roku věku.  Spodní strana lžičky má strukturovaný povrch, který aktivizuje oba rty k činnosti a současně pomáhá při krmení eliminovat nadměrný pohyb jazykem směrem dopředu a ven z úst. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lžíce Johnson velká  má v nejširším místě 3 cm a na délku má 3,5 cm. Současně je i téměř úplně plochá. Je velmi efektivním pomocníkem pro terapeutické krmení dětí se speciálními potřebami od roku věku. U dětí které preferují rychlejší způsob podání kašovité stravy ji lze začít využívat již od 10.ti měsíců věku. Je vhodná pro děti, jejichž orálně-motorický vývoj se při příjmu potravy se opožďuje. To se může projevit třeba tím, že rty zůstávají při krmení pasivní (aktivně se nepohybují směrem ke lžičce) a jazyk se i po dvou měsících od začátku krmení kašovitou stravou ze lžičky stále pohybuje směrem ven z úst a přesahuje línii dásní či rtů.

Je vhodná pro děti s nižším tonem  (děti se syndomovými vadami typu Downův syndrom aj., děti s CTP/CKP a děti, u kterých se opožďuje celkový psychomotorický vývoj).

Spodní strana lžíce má strukturovaný povrch. Spodní ret dítěte je díky doteku výstupků při krmení intenzivně stimulován, což podporuje činnost a aktivitu obou rtů při krmení. Díky tomu dochází k posílení obou rtů,  což sekundárně může přispět ke zvýšení činnosti jazyka, jež se projeví postupnou eliminací jeho nadměrného pohybu směrem ven z úst.

Terapeutický způsob podání potravy zlepšuje celkově hybnost svalů v orofaciální oblasti, čímž  podporuje  rozvoj řeči.

 ATEST CE

Lžička Johnson velká je plochá. Šřka lžičky je 3 cm a její délka je 3,5 cm. Je určena pro terapeutické krmení starších dětí se speciálními potřebami. Spodní strana lžičky má strukturovaný povrch. Díky těmto výstupkům lze efektivněji krmit děti, které při snímání potravy ze lžičky vtahují spodní ret, kterým nahrazují pohyb jazyka. Přijímá-li  spodní ret prostřednictvím výstupků na lžičce intenzivní senzorický podnět, snižuje to jeho hyperaktivitu a může přispět ke zvýšení činnosti jazyka. Tato lžička je také vhodná pro děti s nízkou citlivostí úst.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lžičky
Hmotnost: 0.012 kg