Lžíce Johnson malá

190 Kč
Skladem (>5 ks)

Lžíce Johnson malá je vhodná pro terapeutické krmení dětí se speciálními potřebami od šesti měsíců věku.  Spodní strana lžičky má strukturovaný povrch, který aktivizuje oba rty k činnosti a současně pomáhá při krmení eliminovat nadměrný pohyb jazykem směrem dopředu a ven z úst. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lžíce Johnson malá je opravdu malá. Na šířku má v nejširším místě 2 cm a na délku 2,5 cm. Současně je i téměř úplně plochá. Je velmi efektivním pomocníkem pro terapeutické krmení dětí se speciálními potřebami od šesti měsíců věku do cca 12 ti měsíců věku. Je vhodná pro děti, jejichž orálně-motorický vývoj se při příjmu potravy se opožďuje. To se v druhém půlroce života může projevit třeba tím, že rty zůstávají při krmení pasivní (aktivně se nepohybují směrem ke lžičce) a jazyk se i po dvou měsících od začátku krmení kašovitou stravou ze lžičky stále pohybuje směrem ven z úst a přesahuje línii dásní či rtů.

Je vhodná pro děti s nižším tonem  (děti se syndomovými vadami typu Downův syndrom aj., děti s CTP/CKP a děti, u kterých se opožďuje celkový psychomotorický vývoj).

Spodní strana lžíce má strukturovaný povrch. Spodní ret dítěte je díky doteku výstupků při krmení intenzivně stimulován, což podporuje činnost a aktivitu obou rtů při krmení. Díky tomu dochází k posílení obou rtů,  což sekundárně může přispět ke zvýšení činnosti jazyka, jež se projeví postupnou eliminací jeho nadměrného pohybu směrem ven z úst.

Terapeutický způsob podání potravy zlepšuje celkově hybnost svalů v orofaciální oblasti, čímž  podporuje  rozvoj řeči.

 ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Lžičky
Hmotnost: 0.01 kg