Lžíce ARK hladká

249 Kč
Skladem (>5 ks)

Lžíce ARK je malá, zcela plochá a současně hladká. Tvar této lžíce je vhodný pro zvýšení orálně-motorických dovedností při příjmu potravy u dětí, jejichž vývoj se opožďuje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lžíce ARK je opravdu malá. Na šířku má v nejširším místě 2 cm a na délku 3 cm. Současně je i zcela  plochá. Je velmi efektivním pomocníkem pro terapeutické krmení dětí se speciálními potřebami od čtyř měsíců věku do cca 12 ti měsíců věku. Je vhodná pro děti, jejichž orálně-motorický vývoj se při příjmu potravy  opožďuje. To se v druhém půlroce života může projevit třeba tím, že rty zůstávají při krmení pasivní (aktivně se nepohybují směrem ke lžičce) a jazyk se i po dvou měsících od začátku krmení kašovitou stravou ze lžičky stále pohybuje směrem ven z úst a přesahuje línii dásní či rtů.

Je vhodná pro děti s nižším tonem  (děti se syndomovými vadami typu Downův syndrom aj., děti s CTP/CKP či DMO, ale také děti, u kterých se opožďuje celkový psychomotorický vývoj).

Obě strany lžíce mají hladký povrch. Lze ji využít pro děti, které jsou hypersensitivní a chceme u nich podpořit orálně-motorický vývoj. Lžíci s potravou pokládáme na dolní ret a vedeme dítě k tomu, aby samo sejmulo potravu ze lžíce horním rtem. 

 

Terapeutický způsob podání potravy zlepšuje celkově hybnost svalů v orofaciální oblasti, čímž  podporuje  rozvoj řeči.

 ATEST CE