Lžíce ARK fakturovaná

249 Kč
Skladem (>5 ks)

Lžíce ARK fakturovaná je malá a plochá a z obou stran má strukturovaný povrch. Z jedné strany má podélné výstupky a z druhé bodové výstupky, takzvané nopy. Tvar a povrch lžíce zajistí maximální zvýšení povědomí obou rtů, díky čemuž může dojít k aktivnějšímu pohybu obou rtů při snímání potravy ze lžičky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lžíce ARK je opravdu malá. Na šířku má v nejširším místě 2 cm a na délku 3 cm. Současně je i zcela  plochá. Je velmi efektivním pomocníkem pro terapeutické krmení dětí se speciálními potřebami od čtyř měsíců věku do cca 12 ti měsíců věku. Je vhodná pro děti, jejichž orálně-motorický vývoj se při příjmu potravy  opožďuje. To se v druhém půlroce života může projevit třeba tím, že rty zůstávají při krmení pasivní (aktivně se nepohybují směrem ke lžičce) a jazyk se i po dvou měsících od začátku krmení kašovitou stravou ze lžičky stále pohybuje směrem ven z úst a přesahuje línii dásní či rtů.

Je vhodná pro děti s nižším tonem  (děti se syndomovými vadami typu Downův syndrom aj., děti s CTP/CKP či DMO, ale také děti, u kterých se opožďuje celkový psychomotorický vývoj).

Obě strany lžíce mají strukturovaný povrch. Lžíci lze tedy vyzkoušet v obou variantách, tedy s podélnými výstupky směrem k hornímu či dolnímu rtu a následně lze pro krmení vybrat tu variantu, která  bude rty dítěte stimulovat k nejvyššímu orálně-motorickému zapojení tak, aby došlo k k optimálnímu zvýšení povědomí úst.

Spodní i horní ret ret dítěte je díky doteku výstupků při krmení intenzivně stimulován, což podporuje činnost a aktivitu obou rtů při krmení. Díky tomu dochází k posílení obou rtů,  což sekundárně může přispět ke zvýšení činnosti jazyka, jež se projeví postupnou eliminací jeho nadměrného pohybu směrem ven z úst.

Lze využít pro děti, které své rty příliš necítí, pro jejich probuzení, ale i pro děti, které jsou hypersensitivní a chceme je připravit na budoucí přijetí kaše s kousky.

Terapeutický způsob podání potravy zlepšuje celkově hybnost svalů v orofaciální oblasti, čímž  podporuje  rozvoj řeči.

 ATEST CE