Fakturovaný Grabber - zelený

359 Kč
Skladem (>5 ks)

Fakturovaný Grabber- zelený s  tvarovanými výstupky (nopy) patří do skupiny pomůcek určených ke zlepšení síly, stability a plynulého pohybu čelistí.  Oproti pomůckám s hladkým povrchem přináší do úst díky svým výstupkům zvýšený sensorický vjem.  Je tvrdší než fakturovaný  grabber fialový a modrozelený.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fakturovaný Grabber- zelený s  tvarovanými výstupky (nopy) patří do skupiny pomůcek určených ke zlepšení síly, stability a plynulého pohybu čelistí. Lze ho terapeuticky využít pro zlepšení bezpečnosti při příjmu potravy a  pro zlepšení srozumitelnosti řeči. Oproti pomůckám s hladkým povrchem přináší do úst díky svým výstupkům zvýšený sensorický vjem.  Je tvrdší než fakturovaný  grabber fialový a modrozelený.

Lze ho využít pro klienty se zvýšenou sensitivitou úst (hypersensitivita) i sníženou sensitivitou úst (hyposensitivita). U dětí, které jsou v ústech zvýšeně sesnitivní lze využít tuto pomůcku jako přípravu na přijetí měkké stravy konsistence kaše s kousky. Hladkou kaši lze nanést na pomůcku a nabídnout dítěti ke žvýkání.  Pomáhá obzvláště těm dětem, dětem, které se při zavádění potravy konsistence kaše s kousky nadavují v reakci na texturu pevné stravy. Je také vhodný v rámci programu desensibilizace úst  pro děti krmené do PEGu poté, co přijmou žvýkací pomůcky s hladkým povrchem a  kteří již akceptovali fakturovaný grabber fialový a modrozelený.

Je také vhodný pro ty, kteří potřebují silný stimul pro ústa.  Pomůcka díky svému povrchu přináší další taktilní stimulaci uvnitř úst pro klienty, kteří potřebují zvýšit povědomí v ústech, mají zvýšenou potřebu žvýkat a kousat. Je vhodná pro  klienty se senzorickými deficity, pro děti, které skřípou zuby nebo si sají prsty. 

Žádná žvýkací pomůcka není nezničitelná. Jak dlouho vydrží záleží na délce a intenzitě žvýkání, což zvláště platí pro děti a klienty s agresivními orálními potřebami.

ATEST CE

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální trubičky a grabbery
Hmotnost: 0.04 kg