Ora light lžičky pro děti

Ora light lžičky pro děti
Model: Ora light lžičky pro děti
Dostupnost: 14
Cena: 1 300,00Kč
Bez daně: 1 300,00Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

 

Ora light lžičky pro děti

Sada těchto pomůcek byla vytvořena Jackem Lightem, stomatologem, který je navrhl pro pacienty s deficity v oblasti orální motoriky s diagnózami  dysartrie, dysfagie, apraxie, poruchy artikulace, pro rehabilitaci po laryngektomii atd.

 

Tyto lžičky mají speciální tvar, který umožňuje umístit je na tvrdé pato a tím zajistit senzorickou  zpětnou vazbu.  Posilují svaly jazyka, úst a tváří, pomáhají koordinaci pohybu a zlepšují schopnost mluvit a polykat.Logoped může pro každého svého klienta vytvořit individuální protokol uzpůsobený jeho potřebám.

 

Set obsahuje čtyři lžičky a návod v českém jazyce. Lze s nimi provádět izometrická cvičení, při kterých se pomocí tlaku a tahu posilují svaly, izotonická cvičení využívající opakující se pohyby pro zvýšení rozsahu pohybu, lze s nimi cvičit střídavé pohyby a zlepšovat výslovnost hlásek a procvičit také všechny svaly podílející se na polykání. Lžička č.1 je vhodná pro stimulaci retního uzávěru a elevace jazyka, lžička č.2 zlepšuje elevaci jazyka, lžička č.3 posiluje vnitřní svaly jazyka a lžička č.4 stimuluje kořen jazyka. Jsou vyrobeny z polykarbonátu a lze je dezinfikovat v prostředcích určených pro povrchovou dezinfekci pomůcek vkládaných do úst.

 

ATEST CE

Používá se opensource systém OpenCart
Logopedie Červenková, © 2020