Nástavec na tužku Claw, střední

Nástavec na tužku Claw, střední
Model: Nástavec na tužku Claw, střední
Dostupnost: 4
Cena: 105,00Kč
Bez daně: 105,00Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

Polohovací náprstek je speciální grafomotorický nástavec na tužku vyvinutý pro děti s poruchou úchopu. Představuje  zábavný, cenově dostupný a efektivní způsob, jak naučit malé děti, jak správně držet tužku.  Tyto patentované náprstky slouží pro nácvik základní pozice prstů, spojují ukazováček, prostředníček a palec a vedou ke správnému úchopu tužky. Pomáhá odstranit křeče při psaní a zabraňuje klouzání a překřižování prstů. Děti se díky němu mohou  zaměřit na vlastní psaní  spíše než na způsob jak vůbec tužku uchopit a držet. Tyto náprstky jsou používány  ve speciálních školách  a dětských klinikách po celém světě. Jsou vhodné pro klienty s  autismem, ADHD, vývojovými poruchami, poruchami učení, hypotonií nebo poruchami  jemné motoriky.  
Také   je vhodnou pomůckou  pro dospělé s poraněním rukou, artritidou, a / nebo neurologickými  poruchami, neboť eliminují  stres a svalovou sílu nutnou k udržení pera nebo tužky  a díky tomu zřetelně zlepšují rukopis.  Vzhledem k tomu, že těmito  náprstky  lze uchopit i jiné předměty, lze je  také použít pro uchopení lžíce, vidličky, štětce …, čímž se zvyšuje funkčnost  a nezávislost  v jemně motorických činnostech u geriatrické populace nebo u  osob se sníženou kontrolou nad jemnou motorikou.

Tyto polehující náprstky jsou k dispozici ve třech velikostech.  Ačkoliv se  velikosti prstů  liší, malé polohovací náprstky se  obecně  doporučují pro děti  v základních školách, střední pro studenty středních  škol a   velké  pro studenty  středních  škol a dospělé.Jsou vhodné i  pro leváky. Tento výrobek má atest  FDA  a neobsahuje latex. 

Používá se opensource systém OpenCart
Logopedie Červenková, © 2018