Publikace

Publikace

VÝVOJOVÁ VERBÁLNÍ DYSPRAXIE

Diagnóza vývojové verbální dyspraxie je nově zařazena do MKN -11, která vstoupila v platnost dne 1. ledna 2022. To klade na klinické logopedy náročný požadavek, aby s touto diagnózou uměli pracovat.

Tomuto tématu byla dosud v ČR věnována pouze jediná kniha Josefa Dvořáka, jež je zcela jistě na dobu svého vzniku bezesporu unikátní prací, nicméně tato monografie byla vydána před více než 20 ti lety. Také v našem odborném tisku bylo publikováno pouze minimum odborných článků věnovaných tomuto tématu.

Tato odborná kniha byla tedy cíleně vytvořena pro potřeby klinických logopedů tak, aby měli k dispozici dostatek aktuálních teoretických i praktických informací o tom, jak s touto diagnózou pracovat.

Kniha se skládá ze tří hlavních částí – uvedení do problematiky, diagnostika (formuláře pro komplexní, kontrolní a cílené vyšetření a také podrobná vodítka pro diagnostiku diferenciální) a terapeutický manuál. Terapeutická část je uspořádána do osmi úrovní obsahující podrobný popis, jak s dětmi s VVD pracovat od úrovně izolovaných hlásek po tvorbu vět. Celkově má kniha 283 stran a z toho je 53 stran příloh a pracovních listů určených pro kopírování.

Kniha je primárně cílena pro práci s dětskou populací, ale s využitím příloh ze stran 177-205 ji lze velmi snadno adaptovat i pro dospělé klienty.

K objednání na: www.logopediecervenkova.cz

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Tipy a techniky pro použití logopedického vibrátoru Z-Vibe (v anglickém jazyce)
Autorkou této šedesátistránkové brožované publikace je Debra C. Lowsky, MS, CCC-SLP, klinická l..
580,00Kč
Bez DPH: 580,00Kč
Tipy a techniky pro použití pomůcek řady Grabber  (v anglickém jazyce)
Kniha Tipy a techniky pro použití pomůcek řady Grabber® autorky Debry C. Lowsky, MS, CCC-SLP, k..
240,00Kč
Bez DPH: 240,00Kč
Vývojová verbální dyspraxie
VÝVOJOVÁ VERBÁLNÍ DYSPRAXIE Diagnóza vývojové verbální dyspraxie je nově zařazena do MKN -11, kte..
3 000,00Kč
Bez DPH: 3 000,00Kč
Používá se opensource systém OpenCart
Logopedie Červenková, © 2023